Sold
Tak Bo Garden Block BFLOOR 28FLAT B1
Registration Number:18112200610161
|Transaction Date:20/11/2018
PRN:B7877655
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

1/9
PRICE
$5.7 M
Saleable Area
382sq.ft.
Buy $14,917 /sq.ft.
Gross Area
528sq.ft.
Buy $10,795 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 20/11/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
2,016
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Ngau Tau Kok Road