Sold
Tak Bo Garden Block BFLOOR 23FLAT B3
Registration Number:20121800920208
|Transaction Date:11/12/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
Sold

2/11
PRICE
$4.92 M
Saleable Area
282sq.ft.
Buy $17,446 /sq.ft.
Gross Area
397sq.ft.
Buy $12,393 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 11/12/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
2,016
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Ngau Tau Kok Road