Sold
Tai Hong Building Block BFLOOR 2FLAT B2
Registration Number:07862009
|Transaction Date:17/08/1999
PRN:B6960108
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/1
PRICE
$1.48 M
Saleable Area
700sq.ft.
Buy $2,115 /sq.ft.
Building Age
55 Years
Transaction Date: 17/08/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1970-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
192
Walking toKwun TongStation
3 Min(s)
Address/ Area
28-30 Yuet Wah Street