Sold
Tai Hang Terrace Block BFLOOR 15FLAT 10
Registration Number:12100800370062
|Transaction Date:28/09/2012
PRN:B8790726
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FatYau邱柱杰
ACCOUNT DIRECTOR(S-388879)
PRICE
$9 M
Saleable Area
559sq.ft.
Buy $16,110 /sq.ft.
Gross Area
652sq.ft.
Buy $13,804 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 28/09/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
5 Chun Fai Road