Sold
Tai Hang Terrace Block BFLOOR 8FLAT 10
Registration Number:09060900440443
|Transaction Date:29/05/2009
PRN:B6102754
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
PRICE
$4.6 M
Saleable Area
559sq.ft.
Buy $8,234 /sq.ft.
Gross Area
652sq.ft.
Buy $7,055 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 29/05/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
5 Chun Fai Road