Sold
Tai Hang Terrace Block BFLOOR 12FLAT 9
Registration Number:13041901620053
|Transaction Date:22/03/2013
PRN:A0372870
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EliseKwan關少芳
ACCOUNT DIRECTOR(S-100431)
PRICE
$9.66 M
Saleable Area
576sq.ft.
Buy $16,775 /sq.ft.
Gross Area
668sq.ft.
Buy $14,461 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 22/03/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
5 Chun Fai Road