Sold
Tai Hang Terrace Block BFLOOR 14FLAT 9
Registration Number:10042602270168
|Transaction Date:20/04/2010
PRN:B8790719
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EliseKwan關少芳
ACCOUNT DIRECTOR(S-100431)
PRICE
$5.76 M
Saleable Area
576sq.ft.
Buy $10,002 /sq.ft.
Gross Area
668sq.ft.
Buy $8,623 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 20/04/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
5 Chun Fai Road