Sold
Sunway Gardens Block BFLOOR 16FLAT 6
Registration Number:05092801280020
|Transaction Date:15/09/2005
PRN:B6221870
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennyGeng耿江麗
ACCOUNT DIRECTOR(S-483310)
PRICE
$1.83 M
Saleable Area
570sq.ft.
Buy $3,208 /sq.ft.
Gross Area
684sq.ft.
Buy $2,675 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 15/09/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
828
Walking toQuarry BayStation
4 Min(s)
Address/ Area
989-991a King's Road