Sold
Pearl Court Block BFLOOR 3FLAT 3
Registration Number:12091800460048
|Transaction Date:03/09/2012
PRN:A0068587
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/3
PRICE
$3.88 M
Saleable Area
435sq.ft.
Buy $8,911 /sq.ft.
Gross Area
505sq.ft.
Buy $7,673 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 03/09/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
368
Walking toHKUStation
4 Min(s)
Address/ Area
13 Belcher's Street