Sold
Pearl Court Block BFLOOR 4FLAT 6
Registration Number:17050200500129
|Transaction Date:18/04/2017
PRN:B5051681
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarmanWong黃少仙
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-379834)
Sold

1/3
PRICE
$5.98 M
Saleable Area
395sq.ft.
Buy $15,138 /sq.ft.
Gross Area
467sq.ft.
Buy $12,805 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 18/04/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
368
Walking toHKUStation
4 Min(s)
Address/ Area
13 Belcher's Street