Sold
Pearl Court Block BFLOOR 9FLAT 6
Registration Number:19011800530048
|Transaction Date:03/01/2019
PRN:B5051693
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
Sold

1/3
PRICE
$6.75 M
Saleable Area
395sq.ft.
Buy $17,087 /sq.ft.
Gross Area
467sq.ft.
Buy $14,454 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 03/01/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
368
Walking toHKUStation
4 Min(s)
Address/ Area
13 Belcher's Street