Sold
Pearl Court Block BFLOOR 9FLAT 4
Registration Number:19042900630031
|Transaction Date:12/04/2019
PRN:B8405481
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/3
PRICE
$8 M
Saleable Area
435sq.ft.
Buy $18,396 /sq.ft.
Gross Area
505sq.ft.
Buy $15,842 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 12/04/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
368
Walking toHKUStation
4 Min(s)
Address/ Area
13 Belcher's Street