Sold
Park Place Block BFLOOR 7FLAT B1
Registration Number:08072900810048
|Transaction Date:16/07/2008
PRN:C0817570
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FatYau邱柱杰
ACCOUNT DIRECTOR(S-388879)
Sold

1/1
PRICE
$53 M
Saleable Area
2,113sq.ft.
Buy $25,083 /sq.ft.
Gross Area
2,355sq.ft.
Buy $22,505 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 16/07/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
60
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Tai Tam Reservoir Road