Sold
New Town Mansion Block BFLOOR 9FLAT 3
Registration Number:19031800760070
|Transaction Date:25/02/2019
PRN:B0412450
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyWong黃志剛
ACCOUNT DIRECTOR(S-486985)
PRICE
$4.48 M
Saleable Area
442sq.ft.
Buy $10,127 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $8,145 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 25/02/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
352
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Tuen Lee Street