Sold
New Town Mansion Block BFLOOR 8FLAT 2
Registration Number:12081602590141
|Transaction Date:27/07/2012
PRN:B0412301
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieChung鍾雁飛
ACCOUNT DIRECTOR(S-342226)
PRICE
$2.19 M
Saleable Area
442sq.ft.
Buy $4,946 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $3,978 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 27/07/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
352
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Tuen Lee Street