Sold
New Town Mansion Block BFLOOR 16FLAT 2
Registration Number:16090600360062
|Transaction Date:30/08/2016
PRN:B0412199
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieChung鍾雁飛
ACCOUNT DIRECTOR(S-342226)
PRICE
$3.68 M
Saleable Area
442sq.ft.
Buy $8,318 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $6,691 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 30/08/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
352
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Tuen Lee Street