Sold
Namhung Mansion Block BFLOOR 23FLAT 5
Registration Number:11122201710024
|Transaction Date:16/12/2011
PRN:B5385130
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/2
PRICE
$3.1 M
Saleable Area
413sq.ft.
Buy $7,500 /sq.ft.
Gross Area
411sq.ft.
Buy $7,543 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 16/12/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
380
Walking toHKUStation
2 Min(s)
Address/ Area
5-5h Belcher's Street