Sold
Mei Sun Lau Block BFLOOR 6FLAT B
Registration Number:07022802330179
|Transaction Date:14/02/2007
PRN:A0622185
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/2
PRICE
$788 K
Saleable Area
238sq.ft.
Buy $3,313 /sq.ft.
Gross Area
275sq.ft.
Buy $2,865 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 14/02/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
267
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
489-499 Queen's Road West