Sold
Mei Sun Lau Block BFLOOR 15FLAT A
Registration Number:07862978
|Transaction Date:13/08/1999
PRN:C0430927
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarmanWong黃少仙
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-379834)
Sold

1/2
PRICE
$1.6 M
Saleable Area
354sq.ft.
Buy $4,518 /sq.ft.
Gross Area
443sq.ft.
Buy $3,612 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 13/08/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
267
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
489-499 Queen's Road West