Sold
Laichikok Bay Garden Block BFLOOR 16FLAT B1
Registration Number:18011200970077
|Transaction Date:22/12/2017
PRN:B9803269
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ClementHon韓志明
ACCOUNT DIRECTOR(E-374004)
Sold

1/1
PRICE
$5.35 M
Saleable Area
435sq.ft.
Buy $12,303 /sq.ft.
Gross Area
518sq.ft.
Buy $10,328 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 22/12/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
600
Walking toMei FooStation
5 Min(s)
Address/ Area
272 Lai King Hill Road