Sold
Kwan Yick Building Phase 2 Block BFLOOR 9FLAT B6
Registration Number:10012200320058
|Transaction Date:04/01/2010
PRN:A0601462
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/1
PRICE
$2.08 M
Saleable Area
393sq.ft.
Buy $5,294 /sq.ft.
Gross Area
500sq.ft.
Buy $4,160 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 04/01/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-02-1978-05
No. of Phases
3 Phase(s)
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
2,504
Walking toHKUStation
8 Min(s)