Sold
Kingston Building Block BFLOOR 13FLAT 4
Registration Number:09394121
|Transaction Date:28/10/2004
PRN:A1368489
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
PRICE
$3.36 M
Saleable Area
800sq.ft.
Buy $4,201 /sq.ft.
Gross Area
1,200sq.ft.
Buy $2,800 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 28/10/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
152
Walking toCauseway BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
2-4 Kingston Street