Sold
Kam Wah Building Block BFLOOR 20FLAT B4
Registration Number:18022202070341
|Transaction Date:07/02/2018
PRN:A3607572
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$4.18 M
Saleable Area
314sq.ft.
Buy $13,299 /sq.ft.
Gross Area
360sq.ft.
Buy $11,611 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 07/02/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
290
Walking toYau Ma TeiStation
4 Min(s)
Address/ Area
831k Canton Road