Sold
Jardine's Lookout Garden Mansion Block BFLOOR 7FLAT 3
Registration Number:05112500100018
|Transaction Date:10/11/2005
PRN:A2554002
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EliseKwan關少芳
ACCOUNT DIRECTOR(S-100431)
Sold

1/5
PRICE
$11 M
Saleable Area
1,104sq.ft.
Buy $9,960 /sq.ft.
Gross Area
1,400sq.ft.
Buy $7,857 /sq.ft.
Building Age
65 Years
Transaction Date: 10/11/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1961-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
60
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
148-150 Tai Hang Road