Sold
Jade Court Block BFLOOR 21FLAT 3
Registration Number:09042801230149
|Transaction Date:02/04/2009
PRN:A0075492
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/1
PRICE
$1.42 M
Saleable Area
284sq.ft.
Buy $4,990 /sq.ft.
Gross Area
351sq.ft.
Buy $4,040 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 02/04/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
300
Walking toKennedy TownStation
4 Min(s)
Address/ Area
48-49 Praya, Kennedy Town