Sold
Jade Court Block BFLOOR 17FLAT 1
Registration Number:17091900480256
|Transaction Date:22/08/2017
PRN:B8072677
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/1
PRICE
$5.32 M
Saleable Area
313sq.ft.
Buy $16,984 /sq.ft.
Gross Area
373sq.ft.
Buy $14,263 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 22/08/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
300
Walking toKennedy TownStation
4 Min(s)
Address/ Area
48-49 Praya, Kennedy Town