Sold
Jade Court Block BFLOOR 5FLAT 3
Registration Number:20111801280656
|Transaction Date:03/11/2020
PRN:B3391388
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

10/14
PRICE
$4.85 M
Saleable Area
284sq.ft.
Buy $17,067 /sq.ft.
Gross Area
351sq.ft.
Buy $13,818 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 03/11/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
300
Walking toKennedy TownStation
4 Min(s)
Address/ Area
48-49 Praya, Kennedy Town