Sold
Jade Court Block BFLOOR 16FLAT 6
Registration Number:12082101560089
|Transaction Date:10/08/2012
PRN:B8752816
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/1
PRICE
$3.09 M
Saleable Area
313sq.ft.
Buy $9,865 /sq.ft.
Gross Area
373sq.ft.
Buy $8,284 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 10/08/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
300
Walking toKennedy TownStation
4 Min(s)
Address/ Area
48-49 Praya, Kennedy Town