Sold
Jade Court Block BFLOOR GFLAT B1
Registration Number:05061001440023
|Transaction Date:17/05/2005
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AngusNg伍志偉
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-069944)
PRICE
$4 M
Saleable Area
725sq.ft.
Buy $5,513 /sq.ft.
Gross Area
821sq.ft.
Buy $4,872 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 17/05/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
72
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
36 Broadcast Drive