Sold
Jade Court Block BFLOOR GFLAT B2
Registration Number:06837670
|Transaction Date:08/11/1996
PRN:B8157334
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CallyYeung楊淑美
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-005039)
PRICE
$3.65 M
Saleable Area
653sq.ft.
Buy $5,586 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 08/11/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
72
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
36 Broadcast Drive