Sold
I-feng Mansions Block BFLOOR 12FLAT 8
Registration Number:10072002420082
|Transaction Date:13/07/2010
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

1/1
PRICE
$1.9 M
Saleable Area
580sq.ft.
Buy $3,275 /sq.ft.
Gross Area
667sq.ft.
Buy $2,849 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 13/07/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06-1972-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
823
Walking toTo Kwa WanStation
2 Min(s)
Address/ Area
237-239a To Kwa Wan Road