Sold
I-feng Mansions Block BFLOOR 9FLAT 14
Registration Number:10122200820101
|Transaction Date:10/12/2010
PRN:A6604103
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
Sold

1/1
PRICE
$2.08 M
Saleable Area
488sq.ft.
Buy $4,266 /sq.ft.
Gross Area
578sq.ft.
Buy $3,599 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 10/12/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06-1972-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
823
Walking toTo Kwa WanStation
2 Min(s)
Address/ Area
237-239a To Kwa Wan Road