Sold
I-feng Mansions Block BFLOOR 14FLAT 13
Registration Number:20091001700221
|Transaction Date:21/08/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/1
PRICE
$2.88 M
Saleable Area
243sq.ft.
Buy $11,839 /sq.ft.
Gross Area
336sq.ft.
Buy $8,571 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 21/08/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06-1972-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
823
Walking toTo Kwa WanStation
2 Min(s)
Address/ Area
237-239a To Kwa Wan Road