Sold
I-feng Mansions Block BFLOOR 12FLAT 7
Registration Number:10030501700114
|Transaction Date:09/02/2010
PRN:A6604457
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
Sold

1/1
PRICE
$1.75 M
Saleable Area
580sq.ft.
Buy $3,016 /sq.ft.
Gross Area
667sq.ft.
Buy $2,624 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 09/02/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06-1972-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
823
Walking toTo Kwa WanStation
2 Min(s)
Address/ Area
237-239a To Kwa Wan Road