Sold
Hutchison Estate Block BFLOOR 17FLAT B7
Registration Number:10011501680018
|Transaction Date:23/12/2009
PRN:A7320807
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$930 K
Saleable Area
388sq.ft.
Buy $2,400 /sq.ft.
Gross Area
486sq.ft.
Buy $1,914 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 23/12/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
279
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Lei Muk Road