Sold
Hong Keung Mansion Block BFLOOR 3FLAT B4
Registration Number:08648267
|Transaction Date:18/03/2002
PRN:A4623091
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$663 K
Saleable Area
384sq.ft.
Buy $1,725 /sq.ft.
Gross Area
530sq.ft.
Buy $1,251 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 18/03/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1971-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
190
Walking toDiamond HillStation
14 Min(s)
Address/ Area
32-34 Hong Keung Street