Sold
Hong Keung Mansion Block BFLOOR 14FLAT B4
Registration Number:08112099
|Transaction Date:08/06/2000
PRN:A4623013
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
PRICE
$940 K
Saleable Area
384sq.ft.
Buy $2,446 /sq.ft.
Gross Area
530sq.ft.
Buy $1,774 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 08/06/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1971-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
190
Walking toDiamond HillStation
14 Min(s)
Address/ Area
32-34 Hong Keung Street