Sold
Ho Shun Tai Building Block BFLOOR 7FLAT C (FLAT 3)
Registration Number:19050800440058
|Transaction Date:17/04/2019
PRN:B0931226
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

5/15
PRICE
$3.92 M
Saleable Area
259sq.ft.
Buy $15,111 /sq.ft.
Gross Area
339sq.ft.
Buy $11,563 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 17/04/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
448
Walking toLong PingStation
11 Min(s)
Address/ Area
10 Sai Ching Street