Sold
Hamden Court Block BFLOOR 3FLAT 8
Registration Number:13052301480068
|Transaction Date:19/04/2013
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LindaWan溫才蓮
ACCOUNT MANAGER(S-306488)
Sold

1/1
PRICE
$2.9 M
Saleable Area
383sq.ft.
Buy $7,568 /sq.ft.
Gross Area
503sq.ft.
Buy $5,765 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 19/04/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
400
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
149-151 Hong Ning Road