Sold
Hamden Court Block BFLOOR 3FLAT 4
Registration Number:19040800850023
|Transaction Date:27/03/2019
PRN:A4658127
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

1/1
PRICE
$5.42 M
Saleable Area
378sq.ft.
Buy $14,346 /sq.ft.
Gross Area
501sq.ft.
Buy $10,818 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 27/03/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
400
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
149-151 Hong Ning Road