Sold
Grandview Tower Block BFLOOR 30FLAT 1
Registration Number:15080500420297
|Transaction Date:16/07/2015
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/2
PRICE
$18.38 M
Saleable Area
800sq.ft.
Buy $22,982 /sq.ft.
Gross Area
910sq.ft.
Buy $20,198 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 16/07/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
240
Walking toWan ChaiStation
10 Min(s)
Address/ Area
128-130 Kennedy Road