Sold
Grandeur Gardens Block BFLOOR 18FLAT A
Registration Number:13110400470091
|Transaction Date:17/10/2013
PRN:A9994535
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
PRICE
$2.2 M
Saleable Area
378sq.ft.
Buy $5,823 /sq.ft.
Gross Area
472sq.ft.
Buy $4,661 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 17/10/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
624
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
3 King Fung Path