Sold
Goldmine Building Block BFLOOR 19FLAT 8
Registration Number:14082700220106
|Transaction Date:31/07/2014
PRN:A0306491
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MikeHo何俊輝
ACCOUNT DIRECTOR(S-163077)
PRICE
$2.7 M
Saleable Area
245sq.ft.
Buy $11,002 /sq.ft.
Gross Area
357sq.ft.
Buy $7,563 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 31/07/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
520
Walking toChai WanStation
7 Min(s)
Address/ Area
345 Chai Wan Road