Sold
Goldmine Building Block BFLOOR 23FLAT 7
Registration Number:12061302350509
|Transaction Date:31/05/2012
PRN:A0306397
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TeresaLou盧妙儀
ACCOUNT DIRECTOR(S-212742)
PRICE
$1.89 M
Saleable Area
245sq.ft.
Buy $7,701 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 31/05/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
520
Walking toChai WanStation
7 Min(s)
Address/ Area
345 Chai Wan Road