Sold
Golden Villa Block BFLOOR 26FLAT B
Registration Number:12112801130251
|Transaction Date:19/11/2012
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$8.36 M
Saleable Area
1,015sq.ft.
Buy $8,236 /sq.ft.
Gross Area
1,380sq.ft.
Buy $6,058 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 19/11/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
124
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
200 Castle Peak Road Ting Kau