Sold
Golden Villa Block BFLOOR 20FLAT A
Registration Number:01056329
|Transaction Date:22/04/1996
PRN:B6974691
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SimonLeung梁偉賢
ACCOUNT DIRECTOR(S-546307)
PRICE
$6.55 M
Saleable Area
1,015sq.ft.
Buy $6,456 /sq.ft.
Gross Area
1,380sq.ft.
Buy $4,749 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 22/04/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
124
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
200 Castle Peak Road Ting Kau