Sold
Fu Loy Garden Block BFLOOR 8FLAT 6
Registration Number:11062902550047
|Transaction Date:15/06/2011
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/3
PRICE
$1.78 M
Saleable Area
360sq.ft.
Buy $4,951 /sq.ft.
Gross Area
435sq.ft.
Buy $4,092 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 15/06/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
288
Walking toLong PingStation
3 Min(s)
Address/ Area
7 Ma Wang Road