Sold
Fok On Building Block BFLOOR 4FLAT B7
Registration Number:08122900490013
|Transaction Date:10/12/2008
PRN:C0549274
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$1.13 M
Saleable Area
378sq.ft.
Buy $2,991 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 10/12/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
176
Walking toSung Wong ToiStation
11 Min(s)
Address/ Area
90-98 Ma Tau Chung Road