Sold
Eastland Towers Block BFLOOR 9FLAT K (FLAT 11)
Registration Number:13101501620136
|Transaction Date:30/09/2013
PRN:A3650245
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JadaTong湯芷蘊
ACCOUNT DIRECTOR(E-238933)
Sold

1/1
PRICE
$2.68 M
Saleable Area
346sq.ft.
Buy $7,756 /sq.ft.
Gross Area
496sq.ft.
Buy $5,403 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 30/09/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1968-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
280
Walking toCheung Sha WanStation
4 Min(s)
Address/ Area
167e Pratas Street