Sold
Chong Yip Centre Block BFLOOR 14FLAT A
Registration Number:22111500810152
|Transaction Date:25/10/2022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/2
PRICE
$4.92 M
Saleable Area
305sq.ft.
Buy $16,151 /sq.ft.
Gross Area
378sq.ft.
Buy $13,016 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 25/10/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
633
Walking toHKUStation
2 Min(s)
Address/ Area
423-425 Queen's Road West